Upíří deníky - knihy

16. února 2013 v 20:33 | Lily |  Upíří deníky (TVD)
Takže... napadlo mě, že bych mohle něco napsat o Upířích deníkách jako knížkách. Napsala je Autorka jménem L.J.Smith. Četli jste je? Ne? Ano? No to je jedno, stejně si můžete přečíst tento článkek.

Probuzení
Tohle je první knížka. Kdybyste porovnávali začátek seriálu a tuto knížku, je si asi nejpodobnější z celé knižní série seriálu. Tedy nepočítám to, že Elena je blond a Meredith vůbec neexistuje. Myslím dějově.
O co jde v této knize? Ne, nechystám se kopírovat shrnutí z internetu. Mám svoje vlastní "shrnutí":
Elena Gilbertová je pravděpodobně nejznámější holkou z celé své školy. Může mít každého kluka na kterého si ukáže... až na Stefana. Oni dva se "dají dohromady" až potom, co je Elena napadená Tylerem Smallwoodem (asi to nepíšu správně). A co se tedy skazí? Celkem nic, až na to, že se Elena dozví, že její přítel je upír... naštěstí hodný upír. To ale neplatí o jeho bratrovi Damonovi, který dokáže Elenu dokonale omámit... a přimět ji na nějakou dobu zapomenout na Stefana. Elena je uvízlá mezi dvěma upířími bratry - miluje Stefana, ale přitahuje ji Damonova divokost...Souboj
Druhý díl. Od seriálu už se liší... o něco více.
Shrnutí po mém: Elena se stále nerozhodla mezi Stefanem a Damonem, ale teď jde o důležitější věci. Její deníček někdo ukradl - a tím někým je, jak se brzy ukáže, Elenina dávná kamarádka Caroline Forbesová. Elena společně se svými kamarádkami Meredith a Bonnie musí vymyslet, jak získat deník zpět, dávat si velký pozor na Damona, skrývat před Stefanem, že mezi ní a Damonem skutečně něco je a udržet se naživu, ale neustále se obávat, aby se náhodou nezměnila v upíra...Zášť
Třetí díl upířích deníků.
Co se to stalo? Z Eleny je upír a ve Fell´s Church je cizí Sila. Nikdo neví, kdo to je a protože si všichni myslí - kromě Stefana, Damona, Meredith, Bonnie a později Alarica - že Elena je mrtvá, všechno je náhle složitější...Temné shledání (4)
Elena je mrtvá, ale v Bonniiných snech se jí snaží posílat signály. Je tu zlý upír jménem Klaus, jeden z Prvních. Aby ho přemohli, musí zpět do města přijet Stefan a Damon. Ale vše je náhle ještě horší než předtím - nenadálá úmrtí mladých dívek a ošklivý čtyřnohý vlkodlak Tyler. Co může být ještě horší?Návrat (5)
Elena je zpátky, živá a zdravá a co je hlavní - je zase člověk, tedy spíše jakési duchovní dítě, které neumí mluvit. S Elenou problémy nebudou - jde tu o něco jiného. Damona posedne zlé stvoření jménem malach, které, jak se později ukáže, má v sobě i Caroline Forbesová a další děvčata. A aby toho nebylo málo, objeví se liškodlačí dvojčata Šiniči a Misao, kteří nemají v plánu nic dobrého.Soumrak (6)
Fell´s Church se šíří temnota. Vypadá to, že Stefan odjel pryč, ale on zatím hnije ve vězení v Ši ne Ši. Posedlých lidí přibývá a Elena, Meredith, Bonnie a Matt se musí semknout ještě více než obvykle. Damon má v sobě stále tvora malach a nemá svobodnou vůli. Dvojčata kitsune jsou stále ve městě a je těžké najít někomu, komu se dá věřit.Zajetí (7)
Elena, Damon a Matt jedou zachránit Stefana do Temné dimenze, Meredith, Bonnie a Paní Flowersová zůstávají ve Fell´s Church, aby chránily město. Tajná touha mezi Damonem a Elenou se prohlubuje po cestě a Matt se kvůli nim vrátí zpátky do města. Místo toho jdou do Temné dimenze Meredith, Bonnie, Elena a Damon.Osvobození (8)
Damon, Elena, Meredith a Bonnie jsou v Temné dimenzi a hledají dvě půlky liščího klíče, který odemkne celu, ve které vězní Stefana. Mezi Elenou a Damonem je spoustu nevyřešených otázek. Stefana nakonec z vězení zachrání, ale za těžkou cenu.To jsou všechny díly, co jsem četla, ale celkem je dílu 12. Nejpozději do Vánoc dostanu další a napíšu o nich. Lily :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lůca lůca | Web | 17. února 2013 v 16:21 | Reagovat

Knížku jsem nečetla, ale The Vampire Dieries miluju :)) :D

2 Nikky Nikky | Web | 18. února 2013 v 20:19 | Reagovat

Ahoj,jako mou affs tě beru.
Já taky miluju TVD .. nemůžu se dočkat na další seriál v pátek,i když titulky výjdou vždy až kolem 21:00 večer.. :-/

A knížky jsem sice nečetla,ale přemýšlela jsem o tom,protože mě nebaví takový ty normální,nějaká knížka o koních nebo nějakých příbězích.. tak,že jsem si myslela,že bych si koupila nějakou takovou,třeba by mě bavila. (problém,je u mě,když mě nebaví nějaká knížka tak ani nevím o čem pak je) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama